8. državno prvenstvo, Zadar


Hrvatski kendo savez u suradnji s Kendo klubom Ouka ove subote 1.12. je u Športskom centru Višnjik, u Zadru,  organizirao 8. izdanje hrvatskog državnog prvenstva u kendu.   

Natjecalo se 40 kendoka i 13 timova iz 5 hrvatskih klubova u 4 kategorije - kyu (domajstorska), žene, dan (majstorska) i timska kategorija.
   
Naš klub prdstavljalo je 5. natjecatelja u tri individualne i dva tima u timskoj kategoriji.

KYU:
Ivica Kovačević
Roberta Ogrizović
Luka Srdoč

ŽENE:
Roberta Ogrizović

DAN:
Marko Vejvoda
Ivan Srijemsi

TIMOVI:
Rijeka A (Vejvoda, Ogrizović, Srdoč)
Rijeka B (Srijemsi, Kovačević)

U kyu kategoriji Luka Srdoć je zaustavljen u 1/4 finala od Borisa Dekovića koji je zatim u polufinalu zaustavio i našeg Ivicu Kovačevića a u finalu uspio pobijediti našu Robertu Ogrizović.

Finalni rezultati kyu dijela:
1. Boris Deković (Zagreb)
2. Roberta Ogrizović (Rijeka)
3. Sandro Jovanović (Zagreb)
3. Ivica Kovačević (Rijeka)
kanto-sho: Irena Jurković (Ouka)


Nakon uspjeha u kyu kategoriji Roberta nije uspjela proći jaku skupinu u ženskom dijelu natjecanja izgubivši od srebrne Maki Nagayoshi i brončane Emily Stojanov

Finalni rezultati ženskog dijela:
1. Ana Gržan (Ouka)
2. Maki Nagayoshi (Agatsu)
3. Emily Stojanov (Ouka)
3. Jelena Šimunić (Ouka)
kanto-sho: Valerija Šarac (Agatsu)

U dan dijelu natjecanja Ivan S. i Marko V. su prošli skupine. No Marko V. je zaustavljen u 1/8 finala od Dine Kotlara, a Ivan S. u 1/4 od zlatnog Borne Bana.

Finalni rezultati dan dijela:
1. Borna Ban (Agatsu)
2. Toni Tadić (Ouka)
3. David Gašparić (Zagreb)
3. Ivan Rendulić (Agatsu)
kanto-sho: Boris Torkonjak (Ouka)

U timskom dijelu natjecanja oba naša tima su krenula sa pozicije 1/4 finala no nisu uspjeli izboriti daljni tijek natjecanja.

Finalni rezultati timskog dijela:
1. Ouka A
2. Agatsu A
3. Ouka B
3. Agatsu B
kanto-sho: Dario Karinčić (Marjan)


"Meni je bilo super na prvenstvu, to je bilo odlicno iskustvo na kojem sam bolje upoznao sport i usput nesto naucio…" Zoltan Djeke